League of Legends FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» OFF-topic
Catherine von Ellesme Icon_minitimePént. Okt. 18, 2013 2:34 am by Vándor

» Vexedel Redscar
Catherine von Ellesme Icon_minitimeKedd Júl. 30, 2013 8:57 am by Vex

» Vexedel Redscar
Catherine von Ellesme Icon_minitimeHétf. Júl. 29, 2013 4:14 am by Vex

» Asszociációs játék
Catherine von Ellesme Icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 7:50 pm by Theonyn Főtanácsos

» Zaun báránya - Magán küldetés Vándor, Vex és Santeko részére
Catherine von Ellesme Icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 12:56 am by Vándor

» Három szavas mese
Catherine von Ellesme Icon_minitimeSzer. Júl. 17, 2013 6:13 pm by Miakoda

» Észak dühe - Kara vs Victarion
Catherine von Ellesme Icon_minitimeKedd Júl. 16, 2013 2:07 am by Kara

» Az Icathiai Féreg (Yurael, Cath, Vanora, Victarion, Miakoda)
Catherine von Ellesme Icon_minitimeVas. Júl. 14, 2013 6:05 pm by Theonyn Főtanácsos

» Ingoványos talajon - (Küldetés Miakoda, Catherine von Ellesme, Victarion de' Neil, Raziel Mystfire és Doremar részére
Catherine von Ellesme Icon_minitimeCsüt. Júl. 11, 2013 7:07 am by Cath

» Unalom ellen - Szólánc játék
Catherine von Ellesme Icon_minitimeKedd Júl. 09, 2013 12:39 am by Theonyn Főtanácsos

Ki van itt?
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Kedd Aug. 30, 2022 2:40 am-kor volt itt.
Facebook csoportunk
Csatlakozzatok Facebook csoportunkhoz Catherine von Ellesme Facebook-logo-47x47
:6858695645
FRPG reklám

 

 Catherine von Ellesme

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Cath
Kalandor
Kalandor
Cath


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2013. May. 20.

Karakter lap
Szint: 2
Tapasztalat:
Catherine von Ellesme Left_bar_bleue450/900Catherine von Ellesme Empty_bar_bleue  (450/900)

Catherine von Ellesme Empty
TémanyitásTárgy: Catherine von Ellesme   Catherine von Ellesme Icon_minitimeSzomb. Május 25, 2013 10:33 am

Felfedezés - I. rész
A hegyen túl...

Ahogy Lyssana egyre feljebb szállt, kezdtem megbánni, hogy ott hagytam a várost. Hideg volt, nagyon hideg: a hűs levegő csontig hatolt, a tagjaim zsibbadtak és kezdtek merevvé válni.
A levegő remegő sóhajjal szökött ki belőlem, s szám előtt fehér, gomolygó gőzzé vált. A kínzó, rideg idő hatására a szemem üvegessé vált, s a kicsorduló könnyek úgy fájtak, mintha kést húznának végig az arcomon.
Kicsim, kicsim, semmi baj… már nem annyira hosszú az út, hidd el, kibírod.
Szólásra akartam nyitni a számat, de nem jött ki rajta hang, csak a levegő, ami újra fehérré és gomolygóssá vált. Rádőltem Lyssana nyakára, átkaroltam, az arcomat pedig a pikkelyeihez nyomtam. Csak akkor jöttem rá, milyen butaság volt ez, mikor a jéghideg pikkelyek felsértették az arcomat, s a forró vér lecsorgott a nyakamra. Felszisszentem, mert a könnyeim csípni kezdték a sebet. Minden ellenem fordult…
Ekkor éreztem meg kínomban, hogy a combom is teljesen kisebesedett, és vérzett. Egyszerre tört rám minden fájdalom, s azt kívántam, bár minél hamarabb visszafordulhatnánk.
Lys pöffentett egyet, és ahogy áthaladtunk a tűzfelhő után maradó meleg részen, kellemes borzongás futott végig rajtam, ám épp emiatt, amint tovább repültünk, csak jobban fáztam.
Végre a sárkány ereszkedni kezdett, s hálát adtam mindennek, ami épp körülvett, hogy hamarosan szárazföldre érünk.
Nem tudtam pontosan, mennyi ideig repültünk, és merre, de ahogy egyre lejjebb értünk, úgy melegedett az idő is. Annak ellenére, hogy éjszaka volt, a hőmérséklet most már egész kellemessé vált, mikor Lyssana leszállt egy nagyobb tisztáson.
Óvatosan áttettem egyik lábamat a másik oldalra, és lecsusszantam a hátáról, és csak a páncélszoknya akadályozta meg, hogy ne sértsem fel a combom hátulját és a fenekemet is. Ennek ellenére nagyon fájtak a lábaim, mivel a combom belseje valószínűleg nem csak, hogy felhorzsolódott, de rendesen ki is sebesedett…
Lecsatoltam a köpenyemet és levettem a hátizsákom, majd lassan elkezdtem belőle kipakolni.
- Kérlek, nézd meg, hogy van-e a közelben víz… tó, tenger, patak, bármi. – A sárkány azonnal felröppent, s eltűnt, én pedig elkezdtem összegezni, hogy pontosan mi is volt nálam, mivel sietve pakoltam el. Tiszta ruhák, egy zacskó étel… egy kulacsot vettem a kezembe, amit a raktárból vettem ki, mivel úgy voltam vele, biztos van benne valami iható; megszaglásztam a tartalmát. Gyümölcsbor volt, nem épp az erősebb, de annál inkább a jobb fajtából. Megvontam a vállamat – még nem igazán ittam alkoholt, de úgy voltam vele, mi baj származhat belőle?
Tovább leltáraztam: egy meleg pokróc, és ott volt a hátizsák alján továbbá egy csomag, amit biztos, hogy nem én raktam bele. Talán egy olyan táskát vittem volna el, amiben a szüleim holmija volt? Nem tudtam.
„Mindig a legfontosabbat hagyod ki. Jora.” – Ezt hirdette a cetli a tetején. Kiemeltem és kibontottam a csomagot. Kötszer, géz, kenőcsök voltak benne, s egy tisztálkodásra szánt kendő. Elmosolyodtam, hisz igaza volt, nagy szükségem volt most ezekre, egy ilyen utazás után.
Gyorsan visszapakoltam a dolgaim, s ekkor már Lys is visszatért.
Nem olyan messze van egy egészen nagy, tisztavizű tó. Kellemesen hűs…
Tíz perccel ezelőtt semmi mást nem akartam volna, csak valami meleg forrást, ám idelenn a levegő nehéz és fülledt volt. A karomra terítettem a köpenyemet, megfogtam a táskámat, a Lys vezetésével elindultunk a folyóhoz; mivel a sárkány nem fért el a fák között, ezért ő repült.
Két-három perc alatt el is értünk a tóhoz: akkora átmérője lehetett, mint Lys hosszában, és mélynek tűnt. Fűzfák hajoltak felé, eltakarva szinte az összes fényt; csak egy apró folton sütött be a holdfény. Az állóvíz ezüstösen csillogott, olyan volt, mint egy hatalmas tükör, s pár lehullott levéltől eltekintve teljesen érintetlen volt. Egy pillanatra átfutott az agyamon, hogy talán valami szörny lakozik benne, ami eltántorítja az embereket, hogy itt fürödjenek, ám hamar elvetettem az ötletet. Csak meg akartam benne fürdeni.
Lecsatoltam magamról a páncélokat, Lys pedig vijjogva belecsusszant a vízbe, és lubickolni kezdett. Én tovább vetkőztem, egyre több ruha került le rólam, majd kibontottam a hajamat is.
Amint végeztem, lassan beleereszkedtem a tóba. A hideg hullámok lágyan nyaldosták a testemet, én pedig, kiélvezve a víz simogatását, nyakig elmerültem. A kezemmel óvatosan átsikáltam a magamat, megszabadítva testemet a kosztól, a sebekről pedig különös elővigyázatossággal kapartam le a rászáradt vért és az alá ragadt koszt. A hajamat ezt követően beáztattam, majd abból is kimostam az út porát. Ez a tisztaság igazán üdítő érzés volt egy ilyen hosszú és kellemetlen utazás után.
Lyssana boldogan lubickolt körülöttem, ő is örülhetett annak, hogy a pikkelyeit és az alatta lévő húst átmoshatja.
Mivel a vízben nem fájt a lábam, úsztam is, szórakoztam, jól éreztem magam.
Egy idő után kiemelkedtem a vízből, és masnikkal felkötöttem a hajamat, hogy megszáradjon. Ezután újra végigtapogattam a testemet, más sebek után kutatva, de csak a melleim fájdalma volt szembetűnő. Bizonyára a leszorítás nem tett jót a kebleimnek, de a hűs víz lenyugtatta.
Láttam az ujjaimon, hogy a bőröm már eléggé megpuhult a víztől, úgyhogy kimásztam a tóból, és a kendővel áttörölköztem. Mikor már elég száraz voltam, leterítettem a törölközőt, ráültem, majd a fehérnemű felvétele után óvatosan bekenegettem a sebeket a combomon, befedtem gézzel, végül pedig bekötöztem. Az arcomra csak egy kevés krémet kentem, majd felvettem a ruháimat. A páncélokat letisztítottam, végül azok is felkerültek rám; visszapakoltam a maradék kötszert, a kenőcsöt, és a koszos ruhákat, és úgy döntöttem, ideje enni.
Elmegyek vadászni, kicsim. Az alvó állatok a mezőkön jó prédák.
- Ha véletlen nem lennék itt… csak akkor gyere utánam, ha megfújom a sípot. Van egy olyan érzésem, hogy az óta, mióta visszahúzódtunk a hegységekbe… a sárkány nem túl gyakori látványosság. – Motyogtam halkan, és felnéztem az égre. Mi történhetett egyáltalán, míg az elfek nem dugták ki a fejüket a hegyekből? Talán Zaun virágzó város lett, Demacia elzüllött, Piltover megszűnt. Meg kell tudnom, hogy emberek élnek-e vajon egyáltalán, vagy mások vették át a hatalmat…
Pedig sárkányok léteznek. Hisz te is látsz egyet magad előtt, nem? – Kérdezte rosszallóan, és kicsusszant a vízből, lerázta testéről a vizet, majd felröppent a levegőbe. Megráztam a fejemet: ki tudja, lehet, ő az egyetlen sárkány…
Kicsomagoltam az ételt. Nem volt túl sok és minőségi kaja: pár szelet kenyér, pástétom, sajt, meg egy kis hús…
Hamar elfogyasztottam azt, ami volt, és leöblítettem egy kis borral. Nagyon jól esett, tele is lettem, ám fáradt nem voltam: eldöntöttem hát, hogy már most elkezdem felfedezni a világot.
Felkötöttem a köpenyemet, hogy eltakarja az övemen csüngő kardhüvelyt, és a táskámat, majd elindultam előre. Sokkal jobban jártam volna, ha legalább annyit tudok, merre van észak… de az utamon csak a Hold követett, szorosan mögöttem járva. Nem tudtam tájékozódni. Tapasztalat híján pedig csak remélhettem, hogy nem fogok egyenesen a városok között elsétálni a világ végére, elkerülve minden mást.
Gyors tempóban mentem, és a világ csöndes volt körülöttem, habár néha mintha szárnycsapkodást hallottam volna magam mögött; ám mikor körbe néztem, semmit se láttam az égvilágon. Erdőből mezőre, onnan sziklás helyekre mentem, és aggasztott, hogy minden ösvény zsákutcában végződik. Újra szárnycsapkodás ütötte meg a fülem, és idegesen hátrakaptam a fejemet. Csak arra bírtam gondolni, hogy Lys üldöz, mert nem bír nyugton hagyni. Értem én, hisz szeretem én is, de…
De nem Lyssana volt az. Az arcomba egy vadászsólyom csapódott, felkarcolva a sebet, amit frissen kentem be. Sziszegve estem hátra, de a madár nem akart leszállni rólam, eltakarta a látásomat, vijjogásával pedig a hallásomat korlátozta. Nem akartam bántani, de ő csak csüngött rajtam…
és éreztem, hogy valami lepattan a mellvértemről. Idegesen rántottam le a madarat, aki elégedetlenül csipogott, majd elszállt. Lenéztem a földre, és láttam, hogy a dolog, ami lepattant a páncélról, egy nyíl volt.
Megdermedtem a félelemtől, mikor a hajamba belekapott a szellő. De nem a szél volt az, hanem egy újabb íj, amit az én kiirtásomra eresztettek el az idegről.
Mire észrevettem volna már a saját tetteimet, a földön feküdtem, kivert a verejték, és remegtem. A levegőt zihálva és akadozva vettem. Félve néztem fel búvóhelyemről, de egyből le kellett kapnom a fejemet, mert hallottam, ahogy eleresztik az íjat, és suhan a nyíl. Elzúgott felettem.
Mérlegelnem kellett azzal kapcsolatban, mégis, hogyan élhetném túl ezt az egészet. Nem gondoltam volna, hogy majd így kezdődik az utam, hogy felfedezzem a világot… de úgy tűnik, ezzel kell gazdálkodni.
Sóhajtottam, és a testemre nyugalmat erőltettem. Szép lassan megnyugodott a légzésem, és már én se remegtem, mint a nyárfalevél. Gyorsnak kell lennem, és kíméletlennek… – Gondoltam, és felpattantam. Abban a pillanatban arrébb fordultam jobbra, és a bal oldalamon elsüvített egy nyíl. Leugrottam a sziklás oromról, és a fejem felett zúgott el egy. Cikk-cakkban közeledtem a felé a pont felé, ahonnan a nyilakat lődözte valaki. Nem fáradt azzal, hogy mozogjon, így egyre közelebb értem hozzá. A földről lőtt, az erdőből…
Beugrottam a ligetbe, páros lábbal előre, így telibe tudtam rúgni az illetőt. Keservesen felnyögött, majd hármat bukfencezett hátra, aztán felguggolt, és egy íjat lőtt ki rám, aminek a széle végigszántotta a combomat. Felszisszentem, aztán kivontam a kardomat a hüvelyéből, közelebb léptem, és kettévágtam az íjat.
- Elviszlek a városba szajhának, eladom a felszerelésedet… és egy ennél százszor jobb íjat is vehetek rajtad. – Köpött egyet, és hátralökte a csuklyát, ami az arcát elfedte. Sebhelyes volt, himlőhelyes, a fekete haja helyén pedig itt-ott kopasz foltok éktelenkedtek. A füle kerek, nyaka túl rövid volt. Meglepődtem a tökéletlenségén, habár számítanom kellett volna rá – nem volt elf…
Nem tudtam mit mondani a megjegyzésére, mert nem is igazán értettem, mit akar.
- Nem tudná megmondani, hol van a legközelebbi város? – Kérdeztem naivan, mire ő egy tőrt húzott elő az öve mögül, és rám támadt.
- Nem engedlek Noxus közelébe, kis csitri! – Felém vágott, én pedig lendületből a tőr felé hasítottam a karddal, így kivertem azt a kezéből. Az energiámat a pengébe áramoltattam, és a kardlappal a jobb lábára ütöttem, és hátraugrottam. A férfi elesett, és ügyetlenül kapkodott felém a földről.
- Ha azt hiszed, hogy te majd, egy demaciai kém információt fogsz szerezni… - Értetlenül néztem rá. A mondanivalójából eddig legalább azt ki tudtam szűrni, hogy Noxus közel lehet, hisz nem akarja, hogy oda menjek… de miért?
- Nem vagyok Demaciából való. – Motyogtam, ő viszont hitetlenül káromkodott, rázta felém az öklét.
Egyszerűen csak ott hagytam, és tovább mentem a sziklás ormon, amerről leugráltam. Sokáig tartott, míg átverekedtem magam, ám mikor már vártam, hogy a gyönyörű táj elém táruljon, elborzadtam.
A föld fel volt perzselve: minden hamuvá lett, az egykori állatok megfeketedett tetemei körül pedig varjak ólálkodtak. Legtöbbjükről már az égett húst is mind felcsipegette. Felfordult a gyomrom a látottaktól… és az élettelen föld mögött pedig egy erődszerű város magasodott. Noxus.
Bizonytalanul csúszkáltam le az oromról, majd átlépdeltem a halott földön. A lépteim alatt ropogott a talaj, és rosszul éreztem magam, hogy nem hallom a fák suttogását magam körül, a szél se sóhajtott. Itt minden holt volt.
Vagy tíz percig tartott, amíg végigmentem a hátborzongató terepen. Senki sem szólított meg, nem lőttek rám, nem rontottak rám. Egyáltalán nem történt semmi, és ez egyre jobban elkezdett kiakasztani. Mire fel volt ott akkor az a férfi, aki meg akarta akadályozni, hogy belépjek? Nem, mintha pont engem lehetne eltántorítani valamitől. Ha egyszer eldöntöttem, meg is csinálom! – Még akkor is, ha előtte nem tudtam, mit akarok.
A város kapuja előtt megálltam, és megigazítottam a köpenyemet: ellenőriztem, hogy jól takarja legfontosabb értékeim, majd mosollyal az arcomon beléptem a városba.


A hozzászólást Cath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jún. 02, 2013 3:03 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Cath
Kalandor
Kalandor
Cath


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2013. May. 20.

Karakter lap
Szint: 2
Tapasztalat:
Catherine von Ellesme Left_bar_bleue450/900Catherine von Ellesme Empty_bar_bleue  (450/900)

Catherine von Ellesme Empty
TémanyitásTárgy: Re: Catherine von Ellesme   Catherine von Ellesme Icon_minitimeVas. Május 26, 2013 10:18 am

Felfedezés - II. rész
Noxus

Annak ellenére, hogy még csak hajnalodott, az utcákon sok volt az ember, és ahogy egyre közelebb értem hozzájuk, úgy bizonytalanodtam el folyamatosan. Egész életemben négy lénnyel volt kapcsolatom, s mind egy külön világ volt számomra – na meg az a férfi, akivel találkoztam fél órája…
Rosszallóan néztek rám, és nem értettem, hogy miért. Voltak, aki felém köptek –szerencsére nem találtak el-, de olyanok is, akik kifejezetten semmibe vettek. Bántó volt a viselkedésük, ők pedig ezt élvezték is. Megláttam egy csoport kamaszt, és megörültem, hogy ugyanannyi idősek, mint én, de ha mégis kicsit öregebbek, maximum tíz év lehet köztünk. Aztán ők összebeszéltek, és az egyikük, a legmagasabb fiú közeledni kezdett felém.
- Szia. – Köszöntöttem mosolyogva. Ő is mosolygott, de az valahogy más volt… - Az én nevem Cath. Téged hogy hívnak?
Teljesen erejével nekem jött, és fellökött. A mellettem lévő, már majdnem felszáradt pocsolyába estem: a maradék víz felloccsant, én pedig tiszta sár lettem. Az utcán lévők harsányan felnevettek. Eleinte próbáltam velük vihorászni, de rájöttem, hogy ők viszont nem velem kacagnak, hanem rajtam. Sértődötten álltam fel, és sietős léptekkel tovább mentem.
Amerre csak néztem, hasonló személyekkel hozott össze a sors: aki szóba is állt velem, azok szidni kezdtek; csak sértő hangszínéből jöttem rá, hogy káromkodik, mert egyébként sok szó teljesen értelmetlen volt a számomra. Mit értem itt azzal, amit Jora tanított nekem? Leginkább semmit.
A mindenféle ember egyre csak sértette az önbecsülésemet: lökdöstek, köpködtek, néhányuk el akarta lopni a dolgaimat. Már épp visszafordultam volna, mikor a hátam mögül egy ismerős hang ordított fel.
- Az a lány! Az ott… meg akartam akadályozni, hogy belépjen ide… demaciai kém! Megsebesített! – Egy hegre mutatott az arcán, mely már évek óta ott lehetett. A legtöbbjük ügyet se vetett rá, de páran igen bosszúsan néztek rám, és engem ez elkezdett aggasztani. - Gyerünk, kapjuk el! – Hatan kezdtek el rohanni felém, bennem pedig megfagyott a vér. (Üldözőzene)
Abba az irányba kezdtem el futni, ahonnan jöttem, tehát az üldözőim felé: bár bizonyára meglepődtek, nem mutatták ezt ki, és ez még jobban megrémisztett. Az első elől elcsúsztam, a második mellett elfutottam, másik kettő messze volt tőlem, a harmadiknak a kezéből kellett kirántom magam, a hatodik pedig az én irányomban kezdett el futni. Előttem volt.
Akárhogy próbáltam elé kerülni, kicselezni, nem sikerült; ő mindig elém szaladt, így esélyem se volt. Aztán egyszer csak megállt, szembefordult velem, én pedig egyenesen nekirohantam. Megtántorodott, majd egyenesen a karjaiba zárt. A többiek még eléggé el voltak maradva mögöttünk, de ő tett róla, hogy akkor is itt maradjak, hogy ha lassú tempóban érkeznek.
- Miért? Mit csináltok, és miért teszitek ezt? – Vergődtem hisztisen karjaiban. A szemeimbe könnyek gyűltek, hangom megremegett, az ő szorítása viszont nem enyhült.
- Mert nem vagy noxusi. – Sziszegte, én pedig hirtelen felsírtam. Nem szabadott volna ide jönnöm. Nem szabadott volna kijönnöm Ellesméből!
- Engedj el, kérlek! – Ordítottam. Az utcán kevesek hallhatták, hisz hangomat elnyomta a férfi mellkasa, aki pedig mégis meghallotta, biztos csak jót kacagott a vendég nyomorán. - Soha többet nem jövök ide, ígérem! Nem Demacia a szülővárosom, de még csak nem is jártam ott soha!
A férfi nem válaszolt, csak sziklaszilárdan tartott.
- Mit fogtok tenni velem? – Abbahagytam a vergődést, és ellazítottam a testemet. A kezemet lassan lecsúsztattam a derekamhoz. Még a férfi satuszorítása ellenére is könnyű feladat volt.
- Azt, amit a többivel…- Felelte rejtélyesen. Nem tetszett ez nekem. Ráfogtam a kardomat markolatára. - Van, aki küzd az életéért, van, aki szajha lesz. Aki okosabb, az tesz érte, hogy féljék. Egy egyszerű kislány persze nem ilyen téren lesz hasznos. – Megrendített az, amit mondott. Már rég elmúltam huszonöt, mégis, kislánynak nevezett, pedig az emberek rövid életűek. Ez azt jelenti, hogy a kamaszok, akik velem egyidősnek néztek ki… akik az embereknél tényleg nem voltak többek, mint kamaszok… tíz évvel fiatalabbak lehettek nálam. - Ez itt a rend, kislány. Tanuld meg. A korod béli kis tizenhat, tizenhét évesek nem biztos, hogy többet is megélnek. – Hát beigazolódott, amit gondoltam. Megrökönyödtem a gondolat hallatán – hát az elfek teste ilyen lassan öregedne? Sőt, egy idő után nem is öregszik…
Kirántottam a kardot a hüvelyből, és egyenesen a férfi lábfejébe szúrtam. Az meglepetten felkiáltott és elengedett, én pedig kiszökkentem előle, és futni kezdtem, épp időben: a hátunk mögül már lehetett hallani az emberek trappolását…
Kirontottam Noxus városának kapuján, egyenesen a felperzselt földekre, és rohantam, ahogy csak bírtam. Kikotortam a páncélom alól a sárkánysípot, és belefújtam, majd futottam tovább, és felmásztam az oromra.
Ijedtségemre, még mindig üldöztek, de a sziklák mögött ott várt engem Lyssana. Lecsúsztam hozzá, majd felugrottam a hátára, és zihálva belekapaszkodtam.
- Csak szállj fel, magasra! Ahogy bírsz! – Kiáltottam neki, ő pedig a levegőbe emelkedett. Mire az üldözőim felérhettek a magaslatra, már messze jártunk.
Te meg mit csináltál? – Fejemben mennydörgött a hangja. Ráharaptam az ajkaimra, míg vártam, hogy tovább beszéljen, de nem szólalt meg.
Csak azt, amiért kijöttünk a hegyekből. Elkezdtem felfedezni Runaterrát… olyan nagy baj ez? Noxus…
Bolond vagy! – Förmedt rám. Próbáltam inkább a napfelkeltére koncentrálni, hogy ne bántsanak annyira a szavai. Mi lenne, ha előbb megkérdeznél azokról a dolgokról, amiket te jó ötletnek tartasz? Noxus nem egy játszótér, ami a gyerekeknek van fenntartva! Legközelebb látogass el Zaunba, mit szólsz? – Újra az ajkaimba haraptam. Nem akartam közbeszólni, pedig a gondolatok zúgtak a fejemben. Igyekeztem mindet elzárni előle.
Honnan tudhattam volna? A Hold alapján nem tudok tájékozódni… – Éreztem, hogy a sárkány a fejemben matat. Kellemetlen érzés volt, de nem tudtam kizárni onnét. Rátalált egy emlékre, és utána nem keresgélt tovább.
Na és az a férfi, aki meg akarta akadályozni, hogy belépj Noxusba? Catherine, legalább annyi eszed lehetett volna, hogy elhozz magaddal egy csuklyát! – A szidalmazás egy dolog volt, de hogy a teljes nevemen szólított, kezdett sok lenni.
Nem-vagy-az-anyám! – Lassan és tagoltan válaszoltam, gondolatban még kiáltoztam is hozzá. Ettől ő csak még mérgesebb lett, és a föld felé kezdte el venni az irányt. A hirtelen zuhanórepüléstől megugrott a gyomrom. Pörögni kezdett a levegőben… Most hagyd abba! Oké, dühös vagy…
Dühös? Az nem éppen megfelelő szó… a legközelebbi úti célod mégis, mi lenne?
- Nem tudom… - Leheltem. Akármilyen nagyszájú is voltam, egy ilyen szidás után még én is kisebbnek éreztem magam, egy sárkány mellett pedig ez nem is volt olyan nehéz. - Nem tudom, de én többet akarok megtudni az elfekről. Nekem nem elég az, amit Jora tanított. Most már ez a világ az én tanárom.
Szóval tudásra vágysz? – Hangja szelídebben zengett a fejemben. Értettem, mire céloz, de nem ugrott be először, hogy pontosan mi is a város neve… hisz mindegyik város híres valamiről, szóval… A hely, ahová menni akarunk, az…
- Piltover. – Suttogásom és az ő gondolati hangja egybefonódott, ahogy kimondtuk. - Ha valamire kíváncsi vagyok, akkor ott többet is megtudok, mint amennyit kéne.
A sárkány feje előrerándult, amit én bólintásnak véltem. Büszke voltam a felfedezésre, és kihúztam magamat, Lyssana pedig hirtelen Észak felé fordult. A gyomrom megint bukfencet vetett, de már kezdtem igazán hozzászokni a sárkány megüléséhez. Az már közel se volt ennyire ínyemre, hogy a sebek a combomon kezdtek kiújulni…
A repülés Noxustól Piltoverig több órába telt. Nagyjából negyven perc elteltével már éreztem, ahogy a forró vér végigfolyik a lábaimon, bepiszkítva a harisnyámat. Úgy tűnt, hogy a maradék aranyamat is el kell szórnom orvosi ellátásra és mosodára, de reméltem, hogy ott kedvesebben bánnak a vendéggel.
Egyre kevesebb volt a felhő az égen, így tisztább kilátásom nyílt a tájra, ami alattunk terül el: itt zöld és virágzó volt minden, Piltover pedig… nem találtam szavakat. Modernebb volt, mint bármi, amit valaha el tudnék képzelni, a legtöbb épületről pedig –már, ha azok voltak- nem tudtam megmondani, pontosan mire szolgálnak. Lyssana a várostól viszonylag messzire rakott le, ő is tudta, hogy lehet, nem látnák őt szívesen.
Most hamarabb fújd meg a sípot, ha kérhetlek. Nem kételkedek az itt lévők vendégszeretetében, de rossz emberek mindenhol vannak. Ha kell, végigtúrom ezt a várost, és felgyújtok mindent, hogy biztonságban tudhassalak. – Elmosolyodtam, és a két szeme között megsimogattam a sárkányt. Bólintottam, aztán elindultam a város felé. Furcsa, kacsázó járásommal tudtam, hogy felhívom majd magamra a figyelmet –na meg a véres ruháimmal- de muszáj volt így mennem, annyira fájt a combom…
Beléptem a városba. Még inkább csodálatra méltó volt, így, közelről megfigyelve: míg Noxus városa szegényes és borús berendezésűnek tűnt, ez kifejezetten fényűző volt.
Sajnos nem élvezhettem sokáig a magam nyugalmát: egy élesen sikoltozó lány szaladt oda hozzám.
- Úristen, jól vagy? – Kezét a szájára tapasztotta, majd végignézett rajtam. - Hát persze, hogy nem vagy jól! Hisz te vérzel! – S mire megszólalhattam volna, megragadta a csuklómat, és maga után kezdett húzni. Hosszú fekete haja lobogott mögötte, és figyelembe se vette, mennyire fáj lépést tartani vele.
Berobbant egy házba, felfutott egy lépcsőn, majd benyitott egy szobába, és lelökött a fal melletti ágyba, aztán eltűnt egy másik szobában, ami ebből nyílt. Két perc múlva jött vissza, kötéssel, kenőccsel, mindenféle izével a kezében.
- Piltoveri orvostanhallgató vagyok. – Közölte sietve. A gyomrom összeszorult. Szóval ő valami tanonc, és most önkénteskedni fog rajtam, és én még csak ellent se állhatok… - Bocsánat, hogy így rád rontottam! A nevem amúgy… szóval, hogy is hívnak? – Szórakozottan felnevetett, miközben egy tűt vett elő a kis dobozkából. A lepedőbe kapaszkodtam.
- Az én nevem Cath… - Nyögtem. Nem gondoltam volna, hogy egy tű ekkora félelmet tud ébreszteni bennem, egy kislány kezében. Kislány? - Hány éves vagy?
- Ő, izé, szóval, tizennyolc. Semmi baj, már vagy három éve tanulom az orvoslást. Eszembe jutott! A nevem Siera. – Kezet nyújtott volna, de eszébe jutott, hogy épp egy tűt tart ott. Megint felkacagott. – Levennéd a páncélod, a nadrágot és az egyéb lenti tartozékaid? Diszkrét leszek nyugi, nem leskelődök! – Persze, nem ezért aggódtam a legjobban…
De úgy tettem, ahogy kérte: levettem a ruháimat az alsó felemről, aztán ő jobban végigmért, és úgy döntött, teljesen le kell vetkőznöm. Utánakérdeztem, hogy biztos nem fog senki benyitni, erre ő kulcsra zárta az ajtót, és utána biztosított a dologról.
Akkor pedig elküldött fürdeni – hideg vízbe! A fogaim úgy vacogtak, hogy azt hittem, porrá őrlöm azokat a számban. Sok koszt és vért hagytam magam után a kádban, de ő ezt csak elégedetten nyugtázta, és azután kezdte el kipakolni az összes holmiját.
Voltak ott fiolák, amikben porok és folyadékok álltak, akadtak mindenféle kenőcsök, gézek, kötszerek, hatalmas és kisméretű tűk, szikék, és egyéb műtő eszközök, amiktől rám jött a rosszul lét. Kikevert egy lilás italt, amit aztán odaadott nekem, én pedig szó nélkül lehajtottam. Bolondnak tartottam magam, hogy előtte nem kérdeztem meg, mi is volt benne.
- Altató. – Mondta, mintha a gondolataimban olvasna. - Sajnos vannak mély sebeid, amiket össze kell varrni, és én láttam valami darabot kiállni a lábadból… pikkely lenne? Hogy szerezted te ezt? Mindegy, ráérsz mesélni, ha felébredsz. – A szemeim kezdtek leragadni. Nem volt nyugtató, amit mondott. - A tested egyéb részein is vannak dolgok, amiket úgy fogok lekezelni, hogy jobb, ha nem érzed. Álmodj szépeket. – Lazán elfektetett az ágyon, és én mondani akartam valamit, de a világ elsötétedett…
Vissza az elejére Go down
Cath
Kalandor
Kalandor
Cath


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2013. May. 20.

Karakter lap
Szint: 2
Tapasztalat:
Catherine von Ellesme Left_bar_bleue450/900Catherine von Ellesme Empty_bar_bleue  (450/900)

Catherine von Ellesme Empty
TémanyitásTárgy: Re: Catherine von Ellesme   Catherine von Ellesme Icon_minitimeHétf. Jún. 03, 2013 7:43 am

Felfedezés - III. rész
Piltover - Közel a tudáshoz

Az álmomban nem éreztem a fájdalmat, legalábbis nem annyit, amennyit kellet volna. Furcsálltam a dolgot, de nem elleneztem, hisz ez a kevés is túl sok volt nekem. Meg kellett edződnöm… hisz semmivel sem voltam több, mint egy átlagos emberi tizenéves, ezt már eldöntöttem magamban. Pedig én elf vagyok, és elmúltam már huszonöt – mindig azt mondták, bármilyen korú elf többet a legbölcsebb embernél is! Most én miért nem látom ezt…?
Önkívületi állapotomban egy emberről álmodtam, legalábbis ezt hittem, mindaddig, míg meg nem láttam hegyes füleit. Férfi volt, de ennél többet nem tudtam kivenni belőle, mivel ébredezni kezdtem.
- Látom, lassan jól leszel. - A hang először tompa volt, de a folyamatos beszéd kitisztította a fejemet. - Az altató hatása csak fél óráig tartott, de téged aztán nem kellett félteni, a nap következő részét átaludtad. - Matatnia kezdett a dolgai között, én pedig észrevettem, hogy a ruháim nyirkosan pihennek az ablak párkányán. Benéztem a takaró alá, s láttam, hogy a sebeim el vannak látva, sőt, a legtöbbjük már nyomtalanul el is múlt. - Igen, kimostam a ruháid… speciális kenőcsöt használtam, már a sebeidre, szóval holnapra már a bevarrt sebek is elmúlnak. Van valami kérdésed? Szívesen beszélgetek veled, sokat tudok az elfekről!
Döbbentem néztem a lányra, aki ijedten, szinte azonnal a szájára tapasztotta egyik kezét.
- Honnét tudod? - Hunyorogva néztem a lányra, és zavaromban megrebegtettem a füleimet. Már úgyis mindegy volt, akkor minek fogtam volna vissza a testemet?
- Láttam a füledet… a hajad nem takarta el végig, és… bocsánat! Illetlenség volt nagyon, igen, tudom. – Tördelni kezdte az ujjait, én pedig lassan felültem. Már teljesen jól éreztem magam, és nem éreztem úgy, hogy mindjárt szétesek.
- Már mindegy, nem igaz? - Próbáltam hanyagul állni a dologhoz, mégis, valamiért sértve éreztem magam. Ilyen hamar lebukni… - Mi mindent tudsz? Honnan? - Bombáztam meg azonnal a kérdéseimmel.
- Nos, én Zaun egyik… teremtménye vagyok. - Kezdte el a meséjét. Zaun… már rosszul kezdődött. - Remélem, nem baj, ha mesélek valamit magamról. Minden világosabb lesz így… szóval, az én őseim a Háborúk idejében kerültek Zaunba, és ott kísérleteztek rajtuk. Mikor a leszármazottaik már hasztalannak bizonyultak, ők természetesen az utcára kerültek. Sok idő elteltével, a nagyapámék ide jöttek… továbbá, nos, miért is nézik ki úgy, mint valami tíz éves? - Fanyarul kacagni kezdett. Nem hasonlított arra a virgonc lányra, aki felrángatott a szobájába egy napja. - Még az elfeknél is lassabban öregszem. Ám a Zaunban élő tudósok valamit nagyon elrontottak, ezért a családomban a felső korhatár úr… negyven év lett. - Magyarázta gyászosan. - Többek között ezért is az orvosi pályát választottam, majd kutatni kezdtem az elfek után, hátha megtalálom azt, amit a zauni kutatók nem. Nehéz volt, mert sokan már azt is elfelejtették, hogy léteznek, vagyis, izé, léteztek. De éppen ezek miatt nagy megtiszteltetés, hogy most egy elfet láthatok vendégül! - Végre látszott, hogy újra felélénkült, mosolya szinte a füléig szaladt. - Talán te tudnál valami újat mondani… - Hangjából kihallatszott a túlzottan nagy reménykedés, én pedig életemben először nem tudtam mit reagálni a hallottakra. Ez az egész nagyon sok volt nekem, és éreztem, nincs még vége.
- Azt hiszem, hogy ez fordítva lesz. - Nyögtem ki végül elgyötörten. - Úgy hittem, sokat tudok, de mióta kijöttem a városunkból, már értem, hogy valójában vajmi keveset. Főleg a kardvívásra koncentráltam, az elmélet pedig… annyira alap dolgokkal vagyok csak tisztában, mint írás, olvasás, számolás, némi történelem. - Sóhajtottam, és megint helyezkedni kezdtem. Nem volt túl kényelmes az ágy. - De az emberekről például semmit se tudok! - Jelentettem ki szomorúan.
- Akkor majd segítünk egymáson. - Kacsintott, én pedig bólintottam. - Van valami, amire már most kíváncsi vagy?
- Csak egyetlenegy dolog… azt hiszem. Az elfek kora hogyan igazodik az emberekéhez?
Kérdésemet hallva Siera gondolkodóba esett, de hamar rájöhetett a válaszra, mert fél perc múlva megszólalt.
- Régen talán más volt, habár kétlem, hogy olyan sok minden változott volna az óta. Lényeg a lényeg: az elfek „érettségét” már a külsejükből le tudod vonni, általában. - Összeráncoltam a homlokomat. Annyira nem tűnt valós dolognak, amit megpróbált elém felvázolni. - Te például egy átlagos, emberi kamasznak tűnsz –legfeljebb tizenöt évesnek–, pedig valahol húsz és ötven között ingadozhat a korod. Igazam van, vagy esetleg tévedek? - Valószínűleg teljesen biztos volt a dolgában.
- Huszonöt múltam. - Helyeseltem, mire ő aprót bólintott, majd folytatta.
- A te érzelmi intelligenciád és… igazából minden egyebed olyan, mintha kamasz lennél, sőt, az elfek mértékével igazából az is vagy. Ennek ellenére, mivel huszonöt éves múltál, a tested fejlődése néhány helyen előrehaladottabb, mint máshol, például a melleid, amit sokan irigyelnének… de ez személyfüggő szokott lenni, te jól jártál. - Az utolsó mondatot alig hallom ki, olyan halkan motyogja.
Hogy megbizonyosodjak arról, amit mond –hiába tudom, hogy igaz–, akaratomon is a kebleimhez nyúltam. Elégedettség töltött el – nem is gondoltam, hogy ilyen jól tudnak esni a burkolt bókok.
- De ez mégis miért van így? Egy húsz éven miért nem viselkedik úgy, mint egy vele egyidős ember? Na és egy száz éves? - Egy kérdésnek indult, és mennyi lett belőle – na meg mennyi lesz…
- Láttál már kétszáz éves embert? Na és ötszáz éveset? Nem, ugye? - Mosolyogni kezdett. Kigúnyolt, a fene vinné el! - Furcsa a magyarázat, de épp ezért. A legtöbb elf elzárt társadalomban élt –most ti is, vagy nem így van?– és a hosszú élettartalmukhoz végül alkalmazkodott a személyiségük is. Ez nem jelent hátrányt az emberekkel szemben, sőt. Hisz ha egy elf, aki száz éves, és annyi tapasztalattal és tudással rendelkezik, mint egy korabéli emberrel –vagy még többel– akkor ritka, hogy mást is igazán meg akarna tapasztalni. - Vett egy mély levegőt, és nyelni kezdte a nyálát. A sok beszédtől bizonyára teljesen kiszáradt a szája. Nem lehetett kellemes… én pedig bezzeg csak ültem, néztem ki a fejemből és bambultam a sok új dolog miatt; az pedig megrémisztett, ha belegondoltam, hogy mégis még mennyi dologra fog fény derülni. - Én úgy gondolom, hogy ez lehet a valódi oka annak is, hogy ritka az emberek és az elfek násza.
Itt rejtélyesen, hatásvadász módon elhallgatott – bizonyára meg akart győződni róla, hogy a nézőközönség biztosan rá figyel-e, és, hogy egyáltalán érdekel-e a dolog, amiről beszélt. Természetesen az érzés, amit éreztem, több volt, mint érdeklődés: kifejezetten vágytam a tudásra, aminek ő a tulajdonában volt. Önző módon ki akartam sajátítani, csak azért, hogy ne érezhessem magamat utána tudatlannak. Mennyi érzelemmel és fogalommal lehet ő tisztában, amiről nekem még beszélni sem mertek? Mennyi minden van másképp, mint amit tanítottak? Talán Jora csak hazugságokba ringatott…
Elhessegettem a gondolatot – nem, ő mindent meg tett.
Sóhajtottam, majd úgy döntöttem, felveszem a beszélgetés fonalát, majd tovább fűzöm azt, hogy még többet tudjak meg tőle.
- Na, és ezt mégis hogy érted? - A szeme megcsillant, hisz úgy tűnik, pontosan ezt a kérdést várta.
- Ha az ember túléli az unokáit is… lehet, hogy nem sok vidám dolog köti majd az élethez. - Gyászosan elmosolyodott.
Teljesen igaz volt, amit mondott: szörnyű lehet meglátni, ahogy mindenki meghal körülötted, te pedig semmit sem tehetsz…
- De egy félvér meddig él? - Rémlett, hogy Jora is az.
- Átlagban nagyjából ötszáz, néhányuk hatszáz évig… de ha a félvér gyermekei embertől vannak, feleződik ez az életkor, és így tovább…
- Mindaddig, míg el nem éri az átlagember életkorát? Akkor már szinte teljesen „kiürül” az elf-gén? - Nagyon kegyetlennek hangzott, de valahogy tudtam, így van. Az emberek génjei dominánsak, ezt még Jora mondta nekem – a magasság, a szőrzet, erőkifejtés, a legtöbb ilyen dolog átszáll egy félvérre, és csak néhány dologban osztozik a tisztavérű elfekkel. Ilyen például a hegyes fül, és az, hogy hosszabb ideig él, mint bármilyen ember… ám nem addig, mint egy elf.
- Igen, úgy van, ahogy mondod. - Bólintott, majd felállt. Kirázott a hideg; engem nem vonzottak a fajtársaim, de ilyen feltételekkel minek keressek magam mellé egyáltalán társat? Ez az egész bizarr…
- Te tényleg nagyon sokat tudsz. - Nyögtem ki elámulva. Még mindig rázott a hideg. Mennyi mindenre megtaníthatna… és remélem, meg is fog.
- De még mindig nem eleget. Nem… én sose fogok eleget tudni, de hisz mind ezért vagyunk ebben a városban, nem? - Kacsintott, majd az ajtóhoz sétált. - Hozok ételt. Apropó! Leveled jött… egy frakciónak a mesterétől. Talán érdekelni fog.
- Frakció? - Ám mire megkérdezhettem volna, már kiment a szobából.
Pár perc alatt vissza is ért, s újra feltettem neki a kérdésemet, miközben ő egy tálcát tett le elém: egy tányér, rajta baromficomb, s emellé valamiféle köret, a tálka mellett pedig egy pohár víz és az előbb említett levél.
- Frakció. Tudod, a szervezet, amiben ilyen vezetők, mesterek, ilyesmik vannak.
- Ó! – Tört rám a felismerés. - Igen, hallottam már róluk. Legalább ezt nem kell elmagyaráznod… - Zavartan megvakartam a fejem, majd enni kezdtem. A hús zamatos volt, a köret pedig tökéletesen kiegészítette annak a mámorító ízét. Ezt leöblíteni a hűs vízzel már csak hab volt a tortán.
- Köszönöm. - Mondtam az evészet után, és a levélhez nyúltam. A pecséten egy égig érő fa volt látható; gyorsan feltéptem, s olvasni kezdtem.
„Hallottam róla, hogy kinyílt a csipád. Kevés elf hagyja el Ellesmét; kíváncsiak vagyunk a képességeidre. Gyere Piltover bármelyik parkjába. – Rhael”
Ennyi állt a levélben, se több, se kevesebb. Tekintetemet Sierára emeltem, ám ő, mintha tudná, de nem értené, mit ír a levél, megvonta a vállait.


A hozzászólást Cath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 22, 2013 12:28 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Cefetke Bíró
Mesélő
Mesélő
Cefetke Bíró


Hozzászólások száma : 52
Join date : 2012. Oct. 29.

Catherine von Ellesme Empty
TémanyitásTárgy: Re: Catherine von Ellesme   Catherine von Ellesme Icon_minitimeCsüt. Jún. 06, 2013 10:14 am

No lássuk csak... Úgy tűnik nagyon szorgalmasak nemde?^.^
Egyenlőre egy hónapban csak két kalandot fogadhatok el, és pont jól beosztottad egyszerre a hármat!
Ügyes és tartalmas kalandok, már alig várom a folytatást! :3

Májusban volt eddig 2 posztod, Júniusban pedig egy, így összesen 300 TP-vel gazdagodtál!
Gratulálok, elérted a második szintet!Very Happy
Vissza az elejére Go down
Cath
Kalandor
Kalandor
Cath


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2013. May. 20.

Karakter lap
Szint: 2
Tapasztalat:
Catherine von Ellesme Left_bar_bleue450/900Catherine von Ellesme Empty_bar_bleue  (450/900)

Catherine von Ellesme Empty
TémanyitásTárgy: Re: Catherine von Ellesme   Catherine von Ellesme Icon_minitimeSzomb. Jún. 22, 2013 12:27 pm

Felfedezés - IV. rész
Közelebb a tudáshoz

Mikor visszaértem Siera szobájába, azonnal ledobtam magamról a férfi köpenyét, majd indulatosan leültem az ágyra, majd rugózni kezdtem azon és idegesen csapkodtam az ágyneműt.

- Mi… mi történt? - Kérdezte zavartan a lány. Ahogy végigmért engem –hisz meztelen voltam–, az arca teljesen vörös lett, és elkapta a tekintetét.
- Megalázott kardvívásban, érted!? Megalázott! Ő, engem! - Dühösen felpattantam az alvó alkalmatosságról, és járkálni kezdtem a lakásban. Kebleim mindeközben ugyanilyen indulatosan ugráltak – elég komikus látványt nyújthattam, de Siera, szerencséjére még csak egy kuncogást se engedett meg magának. - De ez még nem volt elég, á, nem… mert úgy döntött, mégis megfelelek neki, és mégis miért? Na, van tipped? Pontosan, erre senki se gondolna! Mert elég nagy a mellem! - Kérlelően az ég felé löktem a karjaimat. - Mindezek után meg eltakarta a testem, persze beleértve a kebleimet is, mert hogy ez intim… mégis, milyen dolog ez?! Intim? Miféle szavakat használ? Ez nem igazság! Megalázott… - Végére már igazán elkeseredett hangom volt. Valójában a zavartságtól lehettem ilyen dühös. Annyira hirtelen és megmagyarázhatatlan helyzet volt…
- Nos, ami azt illeti… szóval, ez az intim dolog… talán igaz… de mégse… igazából… tudod mit? Na mindegy… nem akarsz ágyba bújni? - Még mindig nem nézett rám, a hangja pedig remegett, mint a nyárfalevél. Újra az a megszeppent „kislány” volt, akit először láttam. - Ki kell pihenned a sebeidet, meg ezt az egészet… neked is jobb lesz, hidd el nekem, tapasztalt vagyok már sok-sok téren. - Hogy megerősítse mondandóját, beszéde közben folyamatosan bólogatott.
- Lehet, hogy pihennem kéne, ez igaz. - Újra ledobtam magam az ágyra, és miután bebújtam a takaró alá, lerugdostam magamról azt a maradék ruhát, ami rajtam maradt: a rövidnadrágot és a fehérneműt. - Holnap, kérlek, elviszel a könyvtárba? Vagy valamikor a napokban, ha az úgy jó. Ami azt illeti, szívesen segítek is neked valamiben, hisz te annyira szívesen látsz itt…
- Segíthetsz nekem akár holnap is, lesz dolgod, hisz holnap kezdődik a munkaidőm. - Bólintott, majd folytatta. - A könyvtár? Tudod, itt sok száz van… illetve van még egy hatalmas is a sok kisebb mellé. A többiben csak azoknak a könyveknek a másolata van, amiket a nagyban is ugyanúgy megtalálsz. Mi abba fogunk menni.
- De ha ott van az a hatalmas könyvtár, minek a többi? - Néztem rá érdeklődve. Kicsit furcsa volt a sok könyvtár az egy nagy ellenére.
- Mert minden… hát, hogy is mondjam, érdeklődési körök alapján, mindegyiknek van külön egy-egy épület a különféle könyveknek. Nagyon sokszázezer, talán több milliónyi könyv is van itt –megkockáztatom– és épp ezért különszedték őket, hogy könnyebben eligazodhassanak, ennyi az egész. – Ennyi az egész, mi?
Elámultam a válaszán. Mégis, belegondolva, egészen pontosan ez hány könyvet jelenthetett – szinte féltem belegondolni… mennyi tudás…
- Akkor miért nem egy ilyenbe megyünk? Gondolom, van egy olyan, amibe minden nekünk fontos benne van, vagy nem?
- Azért nem ilyenbe megyünk, mert a forrásaimat én is több tucatféle érdeklődési körből vadásztam össze. Na, és még nem is voltam mindenhol ugye… - Közölte mosolyogva, én pedig enyhén megszédültem. Észrevehette a reakciómat, mert hirtelen szélesebben elmosolyodott – talán ezzel igazolta, hogy milyen kitartó, hogy a sikere tényleg siker, és a többi…
- Jobb, ha erre alszok egyet. - Biccentettem neki, ő pedig kurtán bólintott.
- Jó éjszakát. - Kisétált a szobából, lekapcsolta a villant, én pedig fordultam egyet az ágyban, majd álomba merültem…
 
A napokban segítettem a lánynak, majd hamarosan elkéredzkedtem a városból. Megígértem neki, hogy nem lesz több fél, vagy maximum egy napnál, majd ki is robogtam a házból és Piltoverből. Ahogy látótávolságon kívülre értem –legalábbis úgy gondoltam, hogy nem látnak– belefújtam a sípomba, és harsányan füttyentettek. Szinte abban a pillanatban feltűnt a felhők mögött Lyssana, és zuhanórepülésben közeledett felém, majd letarolt. Nagyot nyögtem a földre érkezésnél, de ő vidáman felrikoltott.
De sokáig odavoltál! A fene vigyen el… jobban aggódtam, mint Noxus esetében! Onnan legalább azonnal eljöttél… - Arcát az enyéméhez nyomta. A puha pikkelyeinek érintése meglehetősen kellemes volt.
Megvakargattam a nyakát, mire dorombolásszerű hangon dünnyögni kezdett. Bizonyára tetszett neki.
Pedig még tovább odaleszek… - A dünnyögés abbamaradt, helyette elégedetlenül felhorkantott. Elkezdett lemászni rólam, így felültem. Ahol vagyok… ott nagyon jó helyem van, és sokat tanulhatok… Lyssana, úgy érzem, mintha semmit se tudnék a világról, ami körbevesz.
Jora olyan sok mindent tanított neked! Butaság, hogy nem tudsz semmit. - Ellenkezett, de én csak gyengéd hangon felkuncogtam. Felálltam, és Lyssana fejére raktam a kezemet.
Igen… én is ezt hittem. De amit mi tudunk… az nem a valóság. - Felsóhajtottam, majd fennhangon folytattam tovább. - Az idők változtak, és ott nem fogom megtanulni azt, ami most van. Városok haltak ki, települtek újra, megalakult a Liga, és ezek olyan információk, amikről Jora csak elvétve mesélt. Mi történhetett? Mik azok a dolgok, amikről nem tudok? Túl hosszú az életem ahhoz, hogy a hegyek között töltsem, ilyen kevés információval a markaimban. - Szavaim megerősítéseképp a szabad kézfejemet ökölbe szorítottam. - Jut eszembe… felkeresett valami Rhael nevű valakinek egy valakije… és olyasmit mondott, hogy a tanítványa lettem… meg valami frakcióról is szó volt… te nem tudod, mit jelent mindez? - Néztem fel rá bizonytalanul. Lyssana pupillája hirtelen kitágult, és hevesebben kezdte el venni a levegőt.
Hisz ez csodás dolog! A frakció… az elfek saját „szervezete”. A Világfa Küldöttei. Olyan, mintha… felnőtté váltál volna. Rhael pedig a Világfa egy Bajnoka. Erős, és Növendékeket képez ki… - Hevesen rázta a fejét, mintegy bólogatásképp. Nos, biztos jó dolog lehetett, amiről beszélt. Az a „valaki” egyéb konkrétumot nem mondott? Hova menj, kit keress, mikor?
- Nem. Annyit mondott, hogy most már én is Rhael tanítványai közé tartozom. Nem tudtam, hogy örüljek-e, vagy ez valami büntetés? Na mindegy, minden esetre elég furcsa volt. Meg lemeztelenített, és utána megalázott… de ez már egy másik történet. - Nem gondoltam, hogy Lyssana el tudja magyarázni, mégis mi azaz intim és miért volt az, amit csináltam, úgyhogy elhessegettem a témát.
A továbbiakban is beszélgettünk, tespedtünk a fűben, majd a nap végén elbúcsúztam tőle, és visszamentem Siera lakásába.
- Jó hírem van! Holnap szabadnapom van, így elmehetünk könyvtárba. Végre utánajárhatunk mindenféle rejtélynek, nem igaz? Meg persze én is mesélek, amit tudok! Híres elfekről! Nagy tettekről! - Bólogatott, én pedig tisztálkodni kezdtem, majd ágyba bújtam. - Persze nem akarlak zargatni, hosszú napod volt, megértem. De a következők még hosszabbak lesznek! - Magyarázta elszánt tekintettel, majd kimasírozott a szobából. Sokáig nem tudtam aludni, csak egy dologra gondoltam: Híres elfek…
Vissza az elejére Go down
Cefetke Bíró
Mesélő
Mesélő
Cefetke Bíró


Hozzászólások száma : 52
Join date : 2012. Oct. 29.

Catherine von Ellesme Empty
TémanyitásTárgy: Re: Catherine von Ellesme   Catherine von Ellesme Icon_minitimeKedd Jún. 25, 2013 4:16 am

Szép munka! A laza részek is a sztori lényeges darabjai! Izgatottan várom a következőt!Smile

Jutalmad 150 TP

Újabb kalandot csak a jövő hónapban fogadhatok el!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Catherine von Ellesme Empty
TémanyitásTárgy: Re: Catherine von Ellesme   Catherine von Ellesme Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Catherine von Ellesme
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Catherine von Ellesme
» Catherine von Ellesme
» Catherine von Ellesme
» Ingoványos talajon - (Küldetés Miakoda, Catherine von Ellesme, Victarion de' Neil, Raziel Mystfire és Doremar részére

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
League of Legends FRPG :: Szabályzatok és Ismertetők :: Kalandok :: Kalandok-
Ugrás: